Kilka uwag odnośnie forum (jeśli można :P)

Coś nie działa? Masz pomysł na usprawnienie forum? Napisz!

Kilka uwag odnośnie forum (jeśli można :P)

Postprzez The River 2 sty 2010, o 14:45

A więc tak, jeśli mogę to chciałem wyrazić swoją opinię odnośnie forum i przedstawić kilka pomysłów i uwag odnośnie forum. To jest tylko tak moja wizja, może coś się spodoba administracji.

Po pierwsze to bardzo spodobała mi się idea forum, gdyż często zastanawiam się nad tym co by tutaj sobie obejrzeć wieczorem, a nie lubię oglądać filmów "w ciemno", zazwyczaj wolę popytać wśród znajomych albo poszukać na forach opinii innych i wybrać te film które wydają się być warte zobaczenia, nie chodzi tu tylko o to że ktoś napisze "zajebisty film, musicie go zobaczyć" bo taka opinie nic mi o filmie nie mówi, tak jak i sam opis np. na filmweb czy podobnyh serwisach, bardziej chodzi mi o to że czytając czyjąś opinie zastanawiam się czy oceniamy film tymi samymi kryteriami, i np. gdy ktoś piszę "szczerze to w ogóle nie zrozumiałem tego filmu, do bani, nie polecam" to tak naprawdę już ten film mnie zaciekawił, i mam ochotę go obejrzeć i sam go ocenić i spróbować go zrozumieć

Ale do rzeczy:

1. Po pierwsze to dobrze by było zachować idee forum która widnieje w opisie forum: "Recenzje, opinie, komentarze do najlepszych filmów", i zamieszczać przede wszystkim osobiste odczucia i opinie użytkowników o danym filmie a nie kopiować tutaj drugiego filmweb'u czy innego serwisu, co zauważyłem w niektórych postach.(oczywiście podawanie oprócz samej opinii podstawowych informacje o filmie tj. rok, reżyser, okładka itp. uważam za słuszne i potrzebne)

2. Również zauważyłem że niektóre tematy są zakładane wyłącznie po to żeby zapytać o opinie na temat wybranego filmu i czy warto wybrać się do kina żeby obejrzeć itp. niby użytkownik czytający to też w pewien sposób dowiaduję się czegoś o filmie ale według mnie zakłóca to pewien porządek forum, do takich zapytań powinien być jakiś osobny dział, a w "poszczególnych kategoriach" powinny znajdować się wyłącznie kompletne tematy zawierające wymagane informacje, opinie autora, a w komentarzach można swobodnie prowadzić dyskusję odnośnie filmu i zadawać do niego jakieś pytania lub zamieszczać swoją własną opinię.

3. Wpadł mi do głowy też taki pomysł że można by było stworzyć jakąś toplistę najlepszych filmów w poszczególnych kategoriach i np. raz w miesiącu przeprowadzać głosowanie. Wiem że to już wymaga posiadania pewnej "bazy filmowej" bo np. 2 filmy w kategori "Dramat" to zdecydowanie za mało żeby wybierać "dramat miesiąca". Ale to taka moja propozycja na przyszłość. Bo w ten sposób nowy użytkownik przeglądający to forum w poszukiwaniu filmu "godnego obejrzenia" ma jasny przegląd co wg. użytkowników forum filmoteka zasługuje na wyróżnienie i co warto w pierwszej kolejności zobaczyć. Taki użytkownik oczywiście jak każdy ma prawo do własnego zdanie dlatego po obejrzeniu tegoż filmu bardzo prawdopodobne jest że wróci by dodać własną opinie, zwłaszcza jeśli jego zdanie jest odmienne i uważa że ten film dostał zbyt wysokie miejsce.

Dobra, to chyba wszystko co chciałem powiedzieć. Sorry za zajęcie czasu i miejsca na forum ale może któraś z moich rad trafi do kogoś i przyczyni się do rozwoju forum.

Pozdrawiam i życzę powodzenia temu forum a sam w miarę możliwości będę starał się dorzucać tutaj jakieś swoje opinie.
The River

Re: Kilka uwag odnośnie forum (jeśli można :P)

Postprzez Filmowiec 13 kwi 2012, o 18:11

:lol:
Sprawdź koniecznie forum filmowe i filmy recenzje, opisy.
Filmowiec

Re: Kilka uwag odnośnie forum (jeśli można :P)

Postprzez MycyxPatron 2 lut 2015, o 17:22

Jest tutaj ktoś na tym forum jeszcze ? :mrgreen:
http://www.wkfilms.pl Nietuzinkowe filmy - zobacz teraz !
MycyxPatron

Powrót do Problemy i propozycje